Ľudia zúria kvôli cinníku na kúpalisku. „Kúpanie na stavenisku,“ píšu a hovoria o bojkote

Michal Hronec
4 min čítania

Letná sezóna sa ešte poriadne nerozbehla a kúpalisko Čajka v Bojniciach už čelí vlne kritiky. Dôvodom je nový cenník na rok 2026, ktorý sa objavil na sociálnych sieťach a okamžite vyvolal stovky reakcií. Mnohí návštevníci hovoria o prehnaných cenách a niektorí tvrdia, že do Bojníc už toto leto nezamieria.

Fotografiu cenníka zverejnil na Facebooku používateMajo Majo, ktorý ju okomentoval slovami: „Kúpanie na stavenisku… už len. Ešte tam mali dopísať, že pre sympatizantov Dobre Bojnice grátis. Za peniaze si rešpekt ani hlas Bojničanov nekúpiš.“

Samotné kúpalisko Čajka Bojnice následne na sociálnej sieti zverejnilo oznam s textom: „Aktuálny cenník pre sezónu 2026. Zľava pre obyvateľov Bojníc je poskytnutá po preukázaní sa občianskym preukazom s adresou trvalého bydliska v Bojniciach.“

foto: Kúpalisko Čajka Bojnice

Celodenné kúpanie za 12 eur, domáci majú výraznú zľavu

Podľa zverejneného cenníka zaplatia návštevníci od 9. hodiny 12 eur za dospelého a 9 eur za dieťa. Po 16. hodine stojí vstup 10 eur pre dospelých a 7 eur pre deti. Za jedno ležadlo si treba priplatiť ďalších 5 eur.

Úplne iné ceny však platia pre obyvateľov Bojníc. Tí zaplatia od rána 6 eur, deti 5 eur a po 16. hodine majú vstup dokonca zadarmo. Nárok na zvýhodnené vstupné majú po predložení občianskeho preukazu s trvalým pobytom v Bojniciach.

Práve rozdielne ceny a podľa kritikov aj stav areálu vyvolali medzi ľuďmi silné emócie.

„Nie je to vhodné ani za tri eurá,“ píšu nahnevaní ľudia

Pod príspevkom sa objavili desiatky kritických komentárov.

Lucia napísala, že podľa nej kúpalisko „nie je vhodné ani za tri eurá“. Jej komentár získal viac ako stovku reakcií.

Adka odkázala, že už vie, kam cez leto nepôjde. Podľa nej sú lepšou voľbou Chalmová, Nováky či Podhájska, aj keď sú ďalej.

Rozhorčený bol aj Darius, ktorý upozornil, že bežná štvorčlenná rodina zaplatí za vstup 42 eur. Podľa neho by ľudia mali radšej hľadať iné možnosti.

Marian dokonca hovorí o hanbe a tvrdí, že jediným riešením je bojkot. Podľa jeho slov sa kedysi vyhľadávané kúpalisko postupne mení na tieň svojej niekdajšej slávy.

Niektorí porovnávajú Bojnice so zahraničím

Ozvali sa aj ľudia, ktorí ceny porovnávajú s inými miestami.

Miroslav tvrdí, že za peniaze, ktoré človek nechá na kúpalisku, sa dá prežiť príjemný deň pri jazere, na paddleboarde alebo pri dobrom jedle.

Marcel zase upozornil, že vo Francúzskych Alpách sa podľa jeho skúseností dá kúpať celý deň za 8 eur.

Najostrejšie sa vyjadril Martin, ktorý odkázal, že „Tu nie sme v Dubaji.“

Prejaví sa kritika aj na návštevnosti?

Diskusia pod fotografiou naznačuje, že nový cenník rozdelil ľudí. Kým časť návštevníkov považuje sumu za primeranú, mnohí hovoria o predraženom vstupe, kritizujú zvýhodnenie domácich a avizujú, že si toto leto vyberú iné destinácie.

Či sa vlna kritiky prejaví aj na návštevnosti počas letnej sezóny, ukážu najbližšie týždne. Jedno je však isté – cenník kúpaliska Čajka vyvolal medzi ľuďmi poriadne vášne.

Zdieľať tento článok